بر اساس یک نظرسنجی مشخص شد که اکثریت آمریکایی‌ها از وضعیت اقتصادی کشورشان ناراضی هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “هلدینگ سرمایه گذاری برشا” بر اساس نظرسنجی مشترک آسوشیتدپرس و مرکز تحقیقات مردمی NORC مشخص شد که تنها حدود ۲۹ درصد از بزرگسالان آمریکایی می‌گویند وضعیت اقتصاد کشورشان “خوب” است و ۷۱ درصد نیز می‌گویند اقتصاد، “ضعیف” عمل می‌کند.

در این نظرسنجی همچنین مشخص شد که تنها ۲۷ درصد از آمریکایی‌ها با اقدامات اقتصادی و سیاسی دولت جو بایدن، رئیس جمهوری این کشور موافق هستند و ۷۲ درصد می‌گویند این رویکردها و دستورالعمل‌ها در مسیر غلطی است.

محققان با اشاره به نتایج این نظرسنجی همچنین اعلام کردند: محبوبیت بایدن به طور قابل ملاحظه‌ای از سطح پایین در تابستان ۲۰۲۲ بهبود یافته اما یک سری نگرانی درباره رسیدگی او به وضعیت اقتصادی همچنان پای بر جاست.

در نظرسنجی مذکور همچنین اعلام شد، تنها ۳۸ درصد از شرکت‌کنندگان رسیدگی بایدن به وضعیت اقتصادی کشور را مورد تایید قرار داده و ۵۳ درصد نیز این روند را رد کردند.

بر اساس این نظرسنجی، اکثریت آمریکایی‌ها نگران مشکلات داخلی به جای مسائل مربوط به سیاست خارجی هستند. پنج مساله اصلی عامل نگرانی شامل نرخ تورم است که در اوت به ۸.۳ درصد رسید، وضعیت اقتصادی و شغل، کنترل سلاح، نرخ سقط‌جنین و افزایش قیمت بنزین است.

این نظرسنجی از ۱۰۵۴ بزرگسال آمریکایی و در بازه زمانی نهم تا ۱۲ سپتامبر انجام شده است.