به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «هلدینگ سرمایه گذاری برشا »کارخانه‌های ژاپنی برای سومین ماه متوالی تولید خود را در ماه نوامبر کاهش دادند که به دلیل تقاضای ضعیف برای محصولات ماشین‌آلات در بحبوحه چشم انداز بد اقتصاد جهانی کاهش یافت.
تولید ضعیف برای شرکت‌های ژاپنی نوید بدی را می‌دهد زیرا آنها با درخواست‌های فزاینده‌ای برای افزایش دستمزد کارگران برای مقابله با تورم مواجه هستند که برای رشد سومین اقتصاد بزرگ جهان پس از همه‌گیری ضروری است.
داده‌های دولتی امروز (چهارشنبه) نشان داد که تولید کارخانه‌ها در ماه نوامبر نسبت به ماه قبل ۰.۱ درصد کاهش یافت که کاهشی کمتر از میانگین پیش‌بینی بازار برای کاهش ۰.۳ درصدی بود. این سومین کاهش ماهانه تولید ژاپن بود و به دنبال کاهش ۳.۲ درصدی در اکتبر و ۱.۷ درصدی در سپتامبر کاهش یافت.
تولید ماشین‌آلات عمومی هم ۷.۹ درصد کاهش یافت، در حالی که تولید ماشین‌آلات تولیدی ۵.۷ درصد کاهش یافت و باعث کاهش شاخص کل در نوامبر شد. تولید محصولات خودرو نیز ۰.۸ درصد کاهش یافت.
بر اساس گزارش رویترز، وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن ارزیابی خود از تولید صنعتی را برای دومین ماه متوالی کاهش داد و گفت: تولید در حال ضعیف‌شدن است. این داده‌ها همچنین نشان می‌دهند که تولیدکنندگان مورد بررسی این وزرات انتظار دارند تولید در دسامبر ۲.۸ درصد افزایش و در ژانویه ۰.۶ درصد کاهش یابد.
آخرین نظرسنجی رویترز نشان داد که اقتصاددانان انتظار دارند که ژاپن در ماه دسامبر پس از یک انقباض غیرمنتظره در جولای تا سپتامبر، سالانه ۳.۳ درصد رشد کند که به دلیل تقاضای داخلی قوی خواهد بود.