با وجود اینکه وزارت جهاد کشاورزی چندی پیش از عرضه گوشت گرم وارداتی خبر داده بود، ولی مدیر بهره برداری سازمان میادین میوه و تره بار تهران می گوید که هنوز گوشتی تحت عنوان گوشت گرم وارداتی وارد میادین نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجتمع شیر و گوشت دامدشت وابسته  به هلدینگ سرمایه گذاری برشا”  مقدسی زاده آخرین وضعیت عرضه گوشت گرم وارداتی در میادین را تشریح کرد و گفت: پیرو جلساتی که برگزار کردیم برنامه ریزی های لازم  برای توزیع گوشت گرم وارداتی در سطح گسترده صورت گرفت ولی  تا به این لحظه گوشتی تحت عنوان گوشت وارداتی وارد میادین میوه و تره بار نشده است.

وی ادامه داد: ۱۹۶ مرکز را برای عرضه آماده کردیم که شامل ۲۲ میدان میوه و تره بار اصلی و ۱۷۴ بازار زیر مجموعه آن است.

این مقام مسئول در سازمان میادین میوه و تره بار که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، افزود: مسئولان مربوطه وعده داده اند که از فردا صبح توزیع گوشت گرم وارداتی صورت بگیرد. آمادگی خود را اعلام کردیم  و به محض ورود توزیع آغاز خواهد شد.

وی در خصوص خالی بودن غرفه های  عرضه گوشت گرم در میادین نیز گفت:متاسفانه به دلیل عدم تناسب قیمت، اکثر بهره برداران ما در میادین نتوانستند گوشت مورد نیاز خود را تامین کنند. از طرفی محدودیت هایی وجود دارد و میادین امکان افزایش قیمت ندارند. البته توزیع گوشت منجمد سه هفته ای می شود که آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، کمتر از دو هفته پیش مدیرکل دفتر بازرگانی کالاهای کشاورزی از واردات گوشت گرم به کشور خبر داد و اعلام کرد که برای تامین نیاز بازار داخلی و بر اساس تفاهمنامه‌ای که با بخش خصوصی منعقد کرده‌ایم قرار است گوشت گرم گوسفندی وارد کشور و با قیمت هر کیلو ۲۰۰ هزار تومان در میادین میوه و تره‌بار، فروشگاه‌ها و خرده فروشی‌ها عرضه شود و انتظار می‌رود از اواسط هفته بعد واردات گوشت گرم گوسفندی را به کشور داشته باشیم.

 
 

 

 

امتیاز شما به خبر
5/5