با افزایش قیمت خواربار در سراسر جهان، سبزی‌های تازه و ماهی در حال حذف شدن از فهرست غذا هستند و تمایل افراد به مصرف غذاهای بسته‌بندی شده بیشتر شده است.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی “رویال طعم وابسته به هلدینگ سرمایه گذاری برشا” بر اساس داده‌های مصرف‌کنندگان و کارشناسانی که نگران مصرف غذای این کشور هستند، بسیاری از خانواده‌های بریتانیایی از غذاهای سالم دور می‌شوند زیرا تورم افسارگسیخته آنها را به سمت وعده‌های غذایی فراوری شده ارزان‌تر سوق می‌دهد.

طبق شاخص رسمی قیمت مصرف‌کننده بریتانیا (CPI) با افزایش قیمت خواربار در سراسر جهان، هزینه موادغذایی تازه تا حد زیادی از محصولات فرآوری‌شده و بسته‌بندی شده پیشی گرفته است. به عنوان مثال، قیمت سبزیجات تازه در سپتامبر در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته حدود ۱۴ درصد افزایش یافت، در حالی که گوشت گاو تازه نیز ۱۴ درصد، ماهی ۱۵ درصد، مرغ ۱۷ درصد، تخم مرغ ۲۲ درصد و شیر کم چرب ۴۲ درصد افزایش یافت.
بر اساس گزارش رویترز، عادات خرید نیز در حال تغییر است. به عنوان مثال، حجم فروش سبزی تازه بیش از ۶ درصد و گوشت تازه بیش از هفت درصد در ماه اگوست کاهش یافت، در حالی که فروش تنقلات و آب نبات تقریباً چهار درصد افزایش یافت. این داده‌ها بر گرایش به سمت غذاهای فرآوری‌شده تاکید می‌کند و پرچم‌های قرمز را برای حامیان سلامت عمومی بالا می‌برد.
محققان اظهار کردند: شواهد زیادی وجود دارد که رژیم‌های غذایی نامناسب فاقد میوه و سبزی عواقب جدی برای سلامتی دارد. ما همچنین می‌دانیم که غذاهای ارزان‌قیمت فرآوری شده بیشترین احتمال چاقی را دارند.
بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی در ماه مه، بریتانیا در حال حاضر نزدیک به خط مقدم اپیدمی چاقی در سراسر اروپاست که تقریبا ۶۰ درصد از بزرگسالان اضافه وزن دارند و یا چاق هستند که خطر مرگ زودرس و بیماری‌های جدی را افزایش می‌دهد.