آژانس غذای سنگاپور اعلام کرد که اندونزی به عنوان منبع جدیدی از گوشت مرغ منجمد، سرد و فرآوری‌شده برای سنگاپور تایید شده است.
به گزارش “پایگاه اطلاع رسانی زرماکیان مزرعه سبز” به نقل از تایمز، آژانس غذای سنگاپور افزود که جوجه‌ها از موسسات تایید شده اندونزی می‌توانند وارد شوند. منابع موجود سنگاپور شامل برزیل، تایلند و استرالیاست.
گریس فو، وزیر پایداری و محیط زیست سنگاپور گفت که افزودن اندونزی به فهرست ۲۰ کشور معتبر سنگاپور برای واردات مرغ، گامی رو به جلو برای تلاش‌های این منطقه برای تنوع بخشیدن به منابع و افزایش انعطاف‌پذیری عرضه مواد غذایی است.
او افزود: تامین جهانی همچنان با عدم قطعیت مواجه خواهد شد و ما باید از نظر روانی برای اختلالات بیشتر و نوسان قیمت‌ها آماده باشیم.
در حالی که دولت برنامه‌ریزی بلندمدت و اقدامات پیشگیرانه را برای محافظت از عرضه موادغذایی سنگاپور انجام می‌دهد، مصرف‌کنندگان و صنایع‌غذایی نیز نقش مهمی را ایفا می‌کنند. انعطاف‌پذیری در انتخاب غذا و تمایل به روی آوردن به محصولات جایگزین در صورت لزوم به افزایش انعطاف‌پذیری سنگاپور کمک می‌کند.
طبق آمار آژانس موادغذایی سنگاپور، ۳۴ درصد از عرضه مرغ سنگاپور از مالزی تامین می‌شود و بیشتر مرغ‌ها به صورت زنده وارد شده و در آنجا ذبح می‌شوند.